TwojaFigura.eu

Zdrowa dieta, jak zdrowo się odchudzić, zdrowy tryb życia


Bezpłatne aplikacje dietetyczne na Androida

Sports Tracker - jest to jedna z bardziej popularnych aplikacji sportowych na Androida.

Sports Tracker – jest to jedna z bardziej popularnych aplikacji sportowych na Androida.

W ostatnim czasie zdrowy tryb życia stał się bardzo popularny. Tak popularny, że producenci oprogramowania na platformę Android dostarczają nam coraz więcej aplikacji, ułatwiających zdrowe odżywianie, ćwiczenie itd. Powstają coraz to nowe aplikacje sportowe na Android. Ale to tylko część tego typu programów. Mamy do czynienia także z innymi aplikacjami, są to np. aplikacje „dieta”, lifestyle, tabele kalorii i inne. Tak samo popularne są aplikacje fitness, aplikacje wspomagające odchudzanie oraz aplikacje dietetyczne. Okazuje się, że teraz w łatwy sposób możemy mieć teraz pod ręką przydatne narzędzia, które pomogą nam trzymać linię. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych, bezpłatnych aplikacji na Androida w kolejności alfabetycznej. 

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – (Passion4Proffesion) – 4 gwiazdki – to część serii treningów, która zawiera filmy z ćwiczeniami oraz kalendarz do ich uzupełniania. Mamy tu do czynienia z serią ćwiczeń rzeźbiących brzuch i ich dokładne opisy oraz animacje. Program generuje także cały miesięczny trening dla konkretnej osoby. Minusem jest fakt odtwarzania „online” filmików z ćwiczeniami, jednak dla osób posiadających Wi-Fi nie będzie to problemem.

DziennikPosiłków – (Łukasz Kowalewski) 3 i pół gwiazdki – jest to łatwy w obsłudze dziennik spożytych w ciągu dnia kalorii. Za pomocą tej aplikacji w prosty sposób możemy śledzić zjedzone przez nas kalorie i pilnować odpowiedniego ich poziomu. Po dodaniu poszczególnych posiłków możemy sprawdzić czy ilość spożytych tłuszczów, węglowodanów i białka jest prawidłowa. Co więcej można dodawać do bazy własne produkty, a następnie stosować je w jadłospisie.

Endomondo Sports Tracker – (Endomondo.com) – 4,5 gwiazdki – jest to ulubiona aplikacja Facebookowych biegaczy. Umożliwia nie tylko podstawowe zliczanie trasy (np. biegu, marszu, jazdy rowerem), kalorii, średniej prędkości itd., ale też szybkie publikowanie tych danych na Facebooku. Ciekawą opcją są podpowiedzi programu realizowane po każdym kilometrze, dot. szybkości oraz trasy, a także swojego obranego celu.

Hydro pij wodę – (Freshware) 4 i pół gwiazdki – aplikacja ta dba o to, żebyśmy dziennie wypijali odpowiednią ilość płynów. Na początek oblicza ona nasze zapotrzebowanie na wodę oraz co jakiś czas przypomina nam że czas na szklankę wody. Aby uzupełnić codzienne zapotrzebowanie na napoje możemy wybierać różne pojemności np. 200 ml, 250 ml, 300 ml, 500 ml itd. Aplikacja zapisuje dane, które potem możemy obejrzeć na wykresach i porównać z dziennym zapotrzebowaniem.

Kalkulator BMI – (Smayer.net) 4 gwiazdki – za pomocą tego urządzenia możemy sprawdzić czy nasze BMI jest prawidłowe. Możemy obliczyć także inne wskaźniki np. poziom tkanki tłuszczowej, wskaźnik talia/wzrost oraz spalanie kalorii.

Licznik kalorii – (Yauheni Bulat) 4 gwiazdki – jest to inna nazwa dziennika kalorii, w którym zapisujemy swoje codzienne posiłki (możemy wybrać je ze sporej bazy produktów lub dodać samodzielnie). Znacznym plusem tej aplikacji jest ocena dziennej normy spożycia kalorycznego oraz ustawienie trybu odżywiania (przytycie, utrzymanie, spadek wagi) oraz możliwość dodania ćwiczeń fizycznych do ogólnego bilansu kalorycznego.

Sports Tracker – (Sports Tracking Technologies) 4 i pół gwiazdki – jest to jedna z bardziej popularnych aplikacji sportowych. Pozwala ona na wybranie różnego typu aktywności fizycznej (np. marsz, bieg, rower, rolki, kajakarstwo, golf i inne) i zliczanie czasu, kalorii i trasy podczas takich ćwiczeń. W aplikacji mamy dostęp do dziennika ćwiczeń, w którym zapisywane są nie tylko dane z GPS (jeśli mamy taką chęć), ale także średnia prędkość, ilość spalonych kalorii, dystans.  W każdej chwili możemy dowiedzieć się gdzie dokładnie jesteśmy na naszej trasie, dzięki GPS, a także dodać kolejne okrążenie w treningu. Co więcej możemy w każdym treningu zapisać zrobione zdjęcia. Całość treningów możemy uploadować na serwer, dzięki czemu po pierwsze, mamy dostęp do dziennika na różnych urządzeniach, a po drugie, na stronie głównej sportstracker możemy obejrzeć treningi swoje i innych użytkowników.

Tabela Kalorii – (Marcin Dutkiewicz) 4 gwiazdki – program pozwala nam na sprawdzenie w szybki sposób ile kalorii, białka, tłuszczów i węglowodanów mają poszczególne pokarmy.

Waga ciała (Cryofy.com) – 4 gwiazdki – aplikacja ta pomaga nam pilnować swojej wagi każdego dnia. Po ustawieniu konkretnych danych użytkownika możemy codziennie wpisywać tam wagę ciała i śledzić swoje postępy w odchudzaniu.

Water your body – (North Park) 4 i pół gwiazdki – aplikacja podobna do Hydro, jednak twórcy postawili na nieco bardziej animowaną wersję. Aplikacja zlicza spożyte płyny i sporządza wykresy dzienne oraz miesięczne.

(W nawiasach podani są twórcy poszczególnych aplikacji). Gwiazdki, czyli ocena danej aplikacji przez społeczność podane są na dzień 05.04.2014 r.

« »

© 2017 TwojaFigura.eu. Theme by Anders Norén.