TwojaFigura.eu

Zdrowa dieta, jak zdrowo się odchudzić, zdrowy tryb życia


Dobre rady dotyczące wysiłku fizycznego.

Dobieraj sprzęty do ćwiczeń według własnych możliwości i preferencji.

Dobieraj sprzęty do ćwiczeń według własnych możliwości i preferencji.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak ćwiczyć? Lub zastanawia się jak ulepszyć swój trening, żeby był bardziej wydajny i efektywny. Przedstawiamy kilka rad, które sprawią, że Twój trening stanie się ciekawszy oraz bardziej energiczny.

1. Włącz muzykę! Ćwicząc przy muzyce spalamy więcej kalorii. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy bardziej energiczni, nasze ruchy są płynne i bardziej zdecydowane. Ćwiczymy wówczas w rytmie i ciężko jest nas z niego wybić. Co więcej, okazuje się, że przy muzyce ćwiczymy chętniej i jesteśmy weselsi.

2. Pamiętaj o stretchingu! Stretching to ważny element treningu i nie można o nim zapominać. Pozwala on rozgrzać mięśnie, uniknąć kontuzji i zażyć relaksu.

3. Ćwicz równo na obie strony. Często zdarza się, że osoby praworęczne zaczynają ćwiczenia od prawej strony ciała np. najpierw ćwiczenia na prawą rękę, prawą nogę itd. Przez to prawa strona jest bardziej sprawna, a lewej poświęcamy mniej uwagi. Różnice te są minimalne, jednak aby je wyrównać warto ćwiczyć zaczynając serię raz od prawej, a raz od lewej strony. Strona, która ćwiczy „jako pierwsza” jest tą, do której przykładamy większą uwagę.

4. Po 30 minutach spalamy tłuszcz. Wiele osób ćwiczyć po 30 min dziennie, dziwiąc się, że efekty odchudzające są niewielkie. Dzieje się tak dlatego, że dopiero po 30 min ćwiczeń organizm czerpie energię z tłuszczu (wcześniej spala on to co akurat zjedliśmy). Aby spalać tłuszcz efektywniej ćwicz minimalnie 40 minut naraz.

5. Regularność jest bardzo ważna. Lepiej ćwiczyć kilka razy w tygodniu, lecz krócej, niż raz w tygodniu przez kilka godzin. Wyrabia to w nas nawyk systematyczności, ale również sprawia, że ciało staje się bardziej wytrenowane. Regularna aktywność to klucz do sukcesu. Skumulowane treningi mogą przeciążyć organizm lub powodować kontuzje.

6. Pamiętaj o indywidualnym planie treningowym. Brzmi to poważnie, jednak nie musisz od razu iść do trenera personalnego. Wystarczy, że swój plan treningowy dopasujesz do własnych możliwości. Chodzi o to, by  dopasować do własnych możliwości sprzęt treningowy np. wagę hantli oraz plan ćwiczeń: np. biegać we własnym tempie, ćwiczyć tylko określony czas, który jest dla nas odpowiedni i nie przeciążać organizmu. Podnoszenie np. zbyt dużych ciężarów u osób niedoświadczonych może powodować urazy kręgosłupa czy mięśni.

7. Rozważnie ustalaj plan treningu. Planuj swój trening maksymalnie na 1-2 tygodnie w przód i często go urozmaicaj. W przeciwnym razie możesz znudzić się monotonnym planem lub po prostu go nie wykonać. Różnorodność ćwiczeń jest bardzo ważna i pozwala nam na podejście do ćwiczeń z nową energią i ciekawością.

« »

© 2017 TwojaFigura.eu. Theme by Anders Norén.