TwojaFigura.eu

Zdrowa dieta, jak zdrowo się odchudzić, zdrowy tryb życia


Przepis na lemoniadę

Lemoniada to prosty w przygotowaniu napój z witaminą C.

Lemoniada to prosty w przygotowaniu napój z witaminą C.

Poniżej prezentujemy bardzo prosty przepis na lemoniadę w trzech odmianach. Jest to napój, który zaspokaja pragnienie i praktycznie nie zawiera kalorii. Jest bogaty w witaminę C. Łatwo go przygotować, wystarczy kilka składników i szklany dzbanek.

1. LEMONIADA. Składniki: 3 cytryny, stewia w proszku, woda mineralna. Sposób przygotowania: Cytryny dokładnie umyć, osuszyć. Pokroić w plasterki i wrzucić do dzbanka. Dosypać łyżeczkę stewii i dopełnić wodą mineralną.

 

2. ORANŻADA. Składniki: 2 cytryny, 1 pomarańcza, stewia w tabletkach, woda mineralna. Sposób przygotowania: Pomarańczę i cytryny umyć, osuszyć. Pokroić w plasterki, włożyć do dzbanka. Dodać pokruszone 2 tabletki stewii, tak by łatwiej się rozpuściły. Dopełnić wodą mineralną.

 

3. LEMONIADA Z LIMONKĄ. Składniki: 2 cytryny, stewia w listkach, woda mineralna. Sposób przygotowania: Cytryny i limonkę umyć i osuszyć. Pokrojone w plasterki umieścić w dzbanku. Dodać stewię w listkach – ok. 1 łyżeczki. Zalać wodą mineralną.

 

Do każdego z napojów można dodać łyżeczkę miodu, liście świeżej mięty oraz kostki lodu. Napój można przechowywać ok. 24-48 godzin. W lodówce lemoniada zachowa świeżość nieco dłużej. Zamiast wody mineralnej, można dopełniać napój wodą przegotowaną, ochłodzoną.

Smacznego!

« »

© 2017 TwojaFigura.eu. Theme by Anders Norén.